Roxy

Siraselviler Cad. Aslanyatagi Sok. No:1-3 Taksim,
34433 İstanbul

Buy Tickets

Blackout Presents: SABB (Hive Audio, Moon Harbour, Saved)

SABB (Hive Audio, Moon Harbour, Saved)
Performanslarında farklı türleri rotasına koyarak zenginleştirmesiyle bilinen Kosovalı DJ/prodüktör Sabb, nam-ı diğer Sabri Kastrati kuzeyden başlayıp Doğu Avrupa’ya dek uzanan bir müzikal harita çıkarıyor önümüze. Bu anlamda elektronik müziği farklı yaklaşımlarla hikayeleştiren DJ, Balkan müziğinin kemikleşmiş öğelerini serpiştirdiği parçalarını güçlü techno beat’leriyle şekillendiriyor. Başlangıcından bitimine dek birer enerji küpüne dönüşen, zaman zaman devreye giren vokal sample’larıyla birlikte nefes aldıran molalar vermeyi de ihmal etmeyen bu şarkılar şimdi bir Cuma gecesi İstanbulluları sabaha dek ayakta tutmaya çağırıyor. Bknz: Balkania (orginal mix)

Sadece büyük albüm şirketleri ve Prodüktörlerin dikkatini çekmedi yeni nesil Dj’in düşmanı Shazam onu Ibiza’da “ILLUSIONES” ile en çok shazamlanan 2014 listesine soktu ve dinleyicilerinde taktirini kazandı. Sabb’ın Guy Gerber’e yaptığı remix, 2015 Şubat ayında Resident Advisor tarafından en çok Chartla’nan 2. remix oldu.

2016 yılında Moon Harbour’dan yayınlanan “One of us” remix Dennis Ferrer, “Enclose” vokal J.U.D.G.E. ve Serge Devant”la “Waiting” vokalde Forrest olduğu 3 trackle başarı dolu bir yıl geçirdi.

Son olarak Zürih merkezli ünlü Hive Audio label’ına Animal Trainer ve Dario D’Attis ile partner olarak güçlerini birleştiren üçlü stüdyoya kapandı.
Facebook: https://www.facebook.com/sabbDJ
Soundcloud: https://soundcloud.com/sabb
Beatport: https://pro.beatport.com/artist/sabb/67767

Smacs (Aroma Music / Apropos / Vienna)
http://soundcloud.com/smacsandpatrickkong
http://www.facebook.com/pages/Smacs-Patrick-Kong/281731251323

Ekrem Şenol
(Blackout)

—–
www.blackout.com.tr