Kloster

Kamer Hatun Cd. No:10
Hüseyinağa
34435 Beyoğlu/İstanbul

Buy Tickets

Blackout presents: WHYT NOYZ (MINUS, SCI + TEC)

WHYT NOYZ, son dört yılda ingiliz techno hareketinin dünyada parlayan yıldızı oldu.
Hip Hop, Funk ve Soul arenjeleri dinleyip çalan ve Joey Negro & Masters gibi House müziğin öncüleri ile tanıştıktan sonra, elektronik müziğe 2007 yılında Birmingham ve ingilterenin lokal gece clublerinde müzik çalarak başladı. WHYT NOYZ ‘Müziğini Insan, makina, ses ve elektronik ilişki içindeki simbiyotik durumu daha diplerde hissetim’diyor. 6 yaşından beri çaldığı davulu elektronik müzik üretirkende kullanan yüksek etkili post-minimal techno efektleri ile karanlık techno müziğinde çağdaş işlere imza attı. Tarzını Dijital ve Analog harmoni olarak adlandırıyor.
Richie Hawtin’in MINUS’undan 2012 yılında yayınladığı albümle Technokariyerindeki kilometre taşını deviren WHYT NOYZ başarılarının ardı arkası kesilmedi. Bknz: Volcano (Orginal mix) Mixmag; Yeni ufuklar olarak adlandırdığı albümden sonra, Dubfire ile SCI+TEC Albüm şirketi ile Homework albümünü yayınlayıp Techno sahnesinin üst sıralarına doğru yol aldı, Beatport’ta yıllık Chartlarda 40 sırada kendine yer buldu.

Albümleri ve yaptığı remixleri tüm techno camiasından destek bulurken,SIAN (OFFICIAL PAGE)’ın @Octopus Black Label’ı Kaiserdisco’nun KD Musici, Monika KruseTerminal M Records ve Pan-Pot’un Sonne Mond Sterne derleme albümlerine girdi, fakat en büyük başarısı Volcano ile yaşayıp Richie Hawtin ile imzaladığı sözleşme ile ‘Back To The Future’ albümünü ENTER. ibiza gecelerinden kalan vakitlerinde tamamlayıp 2013 yılında yayınladı ve albümü beatport’ta Techno chartlarında 5 sıraya yükselirken Pete Tong BBC Radio 1 Glastonbury essential mix programında tam destek aldı.

2014 yılında 5 şarkılık yeni albümü ile Richie Hawtin’in yeni takım arkadaşı olup dünya’ya müziği yayan WHYT NOYZ Londra’da fabriclondon, Paris’teLe Tunnel, Torino’da Kappa FuturFestival 2015 – Info & Biglietti ve peşinden Glasgow, Tolouse, Montpellier, Amsterdam ve Bonn dünya müzik sahnelerin tercihen vazgeçilmeyen ismi oldu.

Bu gecenin açılışı ve kapanışı Blackout‘un kurucularından, 3.katta ise tüm gece Bodrum ve Ankara’dan gelen misafirlerde.
Mrloverlee
HELLO ALIEN

3. FLOOR
(((emre)))
DSKNNCT

—————-
www.biletino.com
www.blackout.com.tr
www.kloster.com.tr