Uptown

Huseyin Aga Mahallesi, Istiklal Caddesi 50/54,
Beyoglu, İstanbul

Buy Tickets

kotelett&zadak

Kotelett&Zadak
Bu ikilin nereden geldiğine dair kesin bir bilgi yok. Tahminler var, fakat kimse emin değil. Söylentilere bakılacak olunursa ikili bir zamanlar ortak zevkleri olan balıkçılık sırasında Almanya’nın kuzey sahillerinde bir araya gelmiş. Efsane, günün birinde Balıkçılık Bakanlığı tarafında yapılan bir baskında önce Zadak’ın pantolonlarına sonra da aşırı doz ay ışığına maruz kalan Kotelett’in teknecilik ehliyetine el konulduğunu işaret ediyor. Ehliyetle beraber geçim kaynakları da öylece yok oluvermiş.

Bu olaylarını akabinde ellerinde tek bir seçenek kalmış ikilinin; içlerine dönüp onları kimsenin tanımadığı bir yere kaçmak. “Bundan sonra…” diye mırıldanmış içlerinden biri (hangisi olduğu ve sonrasında ne söylediği hala bilinmiyor). Her şeye rağmen iyi bir gelişme olmuş bu durum. Tıpkı balıkçılıkta olduğu gibi bu yollarında da geceler çetindi ve dikkatli olmayanlar her zaman ağa takılır diye düşündüler.

Böylelikle tekne dümeninin yerini kontroller, güvertenin yerini backspinler, ve gemi düdüğünün yerini sis makineleri aldı. Eskiden fileto yapılana artık filtre yapılıyor. Önceden yakalanan artık yardırılıyor. Artık demir attıkları her yerde sıkı bir bass esintisiyle ses dalgaları yükseliyor, tüm shot bardaklarını deviriyorlar. İkili deck’lerin başına geçtiğinden bu yana kuyruklarını bir çift dans ayakkabısı ile takas etmeyen deniz kızı kalmadı. Bar sandalyelerini sıkı tutun yoksa dev dalgalar tarafından savrulup ağalarına düşebilirsiniz. Kotelett&Zadak taviz vermeyen soundlarıyla birbirinden ayrılamayan gerek iki şeyi bir araya getiriyor; müzik ve sihir!

(Balıkçılık Bakalnlığı’ndan ek: Sadece onlardan kurtulduğumuz için mutluyuz, o kadar”)

warm up:
HELLO ALIEN
———-
www.blackout.com.tr
https://www.facebook.com/blackoutorganizations